Офіційний сайт групи Компаній «Проскурів»

Компанія «Проскурів» об'єднує понад 20 підприємств, відомих, насамперед, якістю продукції.

Новини компанії

Бруківка тротуарна Старе місто

ТОВ «Проскурівкерамік»

 

спільне українсько-турецьке виробництво реалізує бруківку власного виробництва за цінами виробника. З наявним асортиментом та актуальними прайсами можна ознайомитись

детальніше ...

Культура споживання

Іван Рудик: “Говоримо не про пиво, а про нашу споживацьку культуру...”

культура споживанняМабуть, інформацію про цю подію слід було б адресувати лише любителям пива, якби не ряд причин, які ставлять її над споживацькою тематикою, хоча йдеться якраз нібито про цей напій. Та спершу повідомимо, що у ресторані “Жовтневий” вже, по суті, запрацювала перша в місті міні-пивоварня, яка буде пригощати суто солодовим, а не пастеризованим пивом його шанувальників, що є, безперечно, цікавою новиною і для наших рестораторів. Цікаво й те, що на початку квітня Центральна галузева дегустаційна комісія з оцінки якості пива рекомендувала до виробництва ПП “Рудпол”, яке, як і цей ресторан, входить у структуру ПАТ “Проскурів”, два зразки пива: 11-відсоткове світле “Прага класік” та 12-відсоткове світле “Прага преміум”. Не секрет, що цей проект було реалізовано з особистої ініціативи голови ПАТ “Проскурів” Івана Рудика, в якого ми з цього приводу взяли інтерв’ю.

Газета Хмельницької Міської Ради «Проскурів»

Розмовляв Б. Демків, Четвер, 19 квітня 2012, 12:33

— Поясніть, Іване Леонтійовичу, чому ви з цим проектом пішли таким “ускладненим” шляхом. Адже з Чехії вам необхідно було везти технологічне обладнання, фахівців, які його налаштовували. Великі затрати, як ми розуміємо, пішли на реконструкцію цілого крила ресторану “Жовтневий”, де розмістився цей міні-пивзавод з оглядовою вітриною за європейськими зразками. Це ж, даруйте, нині суцільні витрати. Чи не краще було діяти перевіреним способом і пригощати відвідувачів ресторану звичним пастеризованим пивом, яке і не псується, і “віддачу” ресторану дає одразу?

— Згоден, що для тих, хто так мислить, це і є єдиний шлях у бізнесі, і не лише в ресторанному. Але ж у нашому випадку ми кажемо не стільки про пиво, скільки про нашу загальну споживацьку культуру. Знову ж таки, хто нині тільки не говорить про вірність курсу євроінтеграції, європейським стандартам, а як виходить на практиці? До речі, чеські фахівці, які працювали над встановленням та запуском нашого міні-пивзаводу, здійснили в нашому місті маркетингові дослідження, висновок яких був дуже невтішним, за винятком лише продукції “Хмельпива”, з яким ми, до речі, співпрацюємо. Чехи жартували з приводу якості українського пастеризованого пива, яке ви бачите на всіх прилавках та розливах, щоправда, віддавши належне якості “Хмельпива”.

До речі, саме в Чехії нині працює єдиний у Європі науково-дослідний інститут пива, який здійснює авторський контроль за всіма марками чеського пива. А ще, скажу відверто, часто буваючи за кордоном, у тій же Чехії, я завжди захоплювався роботою тамтешніх пивоварів, яка передбачає дуже суворе дотримання якісних показників пива, там власне і вивчав технологію пивоваріння, яку ми вирішили запровадити в нашому місті.

— Тощо,виходить,щопивосуцільнонеякісне?

— Це питання не до мене, бо, як кажуть, про смаки не сперечаються. Але ми чітко повинні навчитися розрізняти зразки солодового та пастеризованого пива, а також особливості пивоваріння живого пива. Зверніть увагу, що подібні до нашого міні-пивзаводу є вже в Україні, а от у нашому місті нам випала честь і відповідальність бути першими. Щодо різниці в якості пива, то нині в Євросоюзі готуються до прийняття заборони на будь-яке використання ферментів у пивоварінні, до речі, використання цукру та підсолоджувачів у виготовленні соку, усіляких напоїв там уже заборонено.

— Виходить, що ПАТ “Проскурів” і тут виступив піонером, запустивши лінію з виробництва природного непастеризованого яб-лучного соку, а нині вже й взявся до виробництвасолодовогопива?

— Виходить, що так. Недарма у народі кажуть, що скупий платить двічі. Так було і з нашим соком, коли ми пішли далі, ніж інші. Невдовзі, не сумніваюся, дійде у нас черга і до європейських стандартів у пивоварінні.

— Наскільки знаємо, у нашому парламенті готується законопроект про обмеження вмісту всіляких ферментів у пиві та інших напоях. Чи не здається вам, що в парламенті завжди знайдеться достатньо лобістів, які протистоятимуть цьому законупоприблагороднінамірийогоавторів.

— Це вже політика та практика тіньового заробітчанства наших парламентаріїв, я ж веду мову про інше — про нашу споживацьку культуру, елементарну турботу про власне здоров’я. Не буду оперувати статистичними даними про кількість фальсифікатів на наших торговельних полицях, коли кажемо про різні напої. Це питання до відповідних контролюючих служб, нам же нині розходиться про те, щоб продукція, яку пропонує ПАТ “Проскурів”, зокрема наші сік та пиво, відповідали найвимогливішим вітчизняним та європейським стандартам. І хто сказав, що Євросоюз не вимагатиме завтра від нас дотримуватися своїх стандартів і тут?

— Що ж, залишається лише побажати вам успіху на цьому тернистому для нашоїкраїнишляху.

— Дякую. Та щоб він був менш тернистим для нас усіх, слід нам усім більше думати про реальну перспективу своєї країни входження в Європу, починаючи з таких “дрібниць”, як якість нашого пива, соків, чи не так?

— Тут нема чим заперечити.

Групи компаній

 

 • Агровиробники
 • Харчова промисловість
 • Транспорт
 • Готелі та ресторани
 • Будівництво
 • Торгівля та Логістика
 • Інші підприємства

Всі групи ПАТ «Проскурів»

Наша продукція

 

 • Товарні яблука
 • Бруківка тротуарна
 • Збручанська мінеральна вода
 • Оренда комерційної нерухомості 
 • Сік яблучний прямого віджиму
 • Безалкогольні напої та мінеральна вода
 • Жива товарна риба

Вся продукція ПАТ «Проскурів»

Контакти

 

Компанія ПАТ «Проскурів» ; АГРОФІРМА "ПРОСКУРІВ" 
Адреса: 29021 Україна
м. Хмельницький вул.Камянецька, 257
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Телефон:   +380 (98) 380 09 77
Телефон :  +380 (67) 390 57 52
Сайт: www.proskuriv.com.ua

 

Сайт створено на замовлення групи компаній ПАТ "Проскурів", інформаціно-дослідницьким центром "IT-LIGA".

Powered & Designed by Information and Research Center IT-LIGA © 2014. All Rights Reserved.